wtorek, 12 czerwca 2018

Gdzie szukać i porównywać różne oferty pożyczkowe?

Wyszukanie odpowiedniej pożyczki albo kredytu może być poważnym wyzwaniem dla osoby bez rozeznania w branży. Banki i firmy pożyczkowe kuszą różnymi ofertami, ale wyselekcjonowanie tej najlepszej to najczęściej sporo pracy, jeśli chcemy zrobić to samodzielnie. Nie musimy jednak wcale poświęcać długich godzin na porównania – możemy skorzystać także z pomocy ekspertów!

Niezależnie od tego, czy chcemy wziąć pożyczkę gotówkową na potrzebne zakupy, czy chcemy zdecydować się na duży kredyt mieszkaniowy, powinniśmy pamiętać o tym, żeby sprawdzić różne oferty. Chociaż może nam się wydawać, że pożyczkodawcy i kredytodawcy są pod tym względem dość podobni, to jednak nawet niewielkie różnice mogą przełożyć się na spore koszty.

Dobra pożyczka czy dobry kredyt przede wszystkim powinny być tanie, ale nie jest to jedyny parametr, na który powinniśmy zwrócić uwagę. Oprócz niego warto również wskazać na warunki, bezpieczeństwo, szybkość, dlatego jeśli podejmiemy pochopną decyzję, możemy potem żałować, że nie sprawdziliśmy innych ofert. Jak jednak szukać i porównywać pożyczki i kredyty, aby znaleźć idealną propozycję dla siebie?

Internet gotowy do pomocy

Obecnie wcale nie musimy wychodzić z domu, żeby znaleźć odpowiednią pożyczkę czy kredyt. Dzisiaj praktycznie wszystkie potrzebne informacje możemy znaleźć on-line – szybko i wygodnie. Co więcej, on-line możemy również wziąć pożyczkę, czyli nie musimy nawet udawać się do placówki banku albo pozabankowej firmy pożyczkowej, aby dostać potrzebne nam pieniądze.

To bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, którym zależy na komfortowym pożyczaniu środków na różne cele – oszczędzamy wtedy swój czas, ponieważ nie musimy udawać się do pożyczkodawcy, ale także możemy oszczędzić pieniądze. Przez internet możemy bardzo łatwo porównać różne oferty!

Aby dowiedzieć się, ile będzie nas kosztował konkretny kredyt czy pożyczka, możemy wejść na stronę banku czy firmy pożyczkowej i zobaczyć, czy znajduje się tam specjalny kalkulator kredytowy. Kalkulatory tego rodzaju podają precyzyjne informacje dotyczące kosztów spłaty oraz wysokości raty – dzięki temu jeszcze przed złożeniem wniosku możemy dowiedzieć się, ile będzie kosztowała nas dana oferta. Warto jednak zaznaczyć, że kalkulatory tego rodzaju dostępne są głównie dla pożyczek gotówkowych – w przypadku kredytów na wyższe sumy, na przykład mieszkaniowych, konieczny będzie już kontakt osobisty.

W sieci do dyspozycji mamy nie tylko strony internetowe pożyczkodawców i kredytodawców, a także serwisy internetowe zawierające różne rankingi i porównywarki. Dzięki nim będziemy mogli w jednym miejscu zapoznać się z wieloma różnymi ofertami, bez potrzeby udawania się na poszczególne strony internetowe banków i firm pożyczkowych. Warto jednak pamiętać o tym, że korzystanie z takich serwisów nie zawsze jest w stanie dać nam dokładne i wiarygodne informacje. O czym powinniśmy wtedy pamiętać?

Rankingi i porównywarki on-line – jak z nich korzystać?

Serwisów porównujących ze sobą pożyczki i kredyty jest bardzo dużo. Nie każdy jednak dokładnie wie, jak z nich korzystać, aby naprawdę były pomocne przy pożyczaniu pieniędzy. Jeśli nie będziemy wiedzieli, na co zwrócić uwagę, możemy nieprawidłowo odczytać informacje i w konsekwencji wybrać niekorzystną dla nas ofertę.

Na stronach tego rodzaju znajdziemy głównie informacje podstawowe, na przykład o minimalnej i maksymalnej wysokości pożyczki i kredytu, o okresie kredytowania, warunkach, które musimy spełnić, ale też przykładowe obliczenia wysokości raty.

Zacznijmy od tego, że nie każdy serwis z rankingiem czy porównywarką posiada aktualne informacje. Pożyczki i kredyty cały czas się zmieniają. Banki i parabanki wprowadzają nowe oferty, promocje, dlatego może zdarzyć się, że dane w serwisie internetowym nie będą już godne zaufania, ponieważ tak naprawdę będą inne. Najlepiej zatem sprawdzić, kiedy ostatni raz serwis był aktualizowany – czy było to w tym miesiącu, a może kilka miesięcy wcześniej?

Oprócz tego istnieje ryzyko, że informacje w porównywarce czy rankingu będą celowo zmanipulowane. Przykładowo, nie znajdziemy w nich wszystkich aktualnych informacji, ponieważ niektóre z nich zostały pominięte, aby wypromować konkretną ofertę.

Warto też wskazać, że serwisy z porównywarkami i rankingami często są miejscem prowadzenia działań marketingowych. Warto wskazać tutaj przede wszystkim na sytuację, gdy poszczególne oferty są promowane – wówczas najczęściej umieszczane są w wydzielonych boksach albo zaznaczane innym kolorem. Jeśli jednak nie zwrócimy na to uwagi, możemy pomyśleć, że tak naprawdę są one najlepsze.

Dostępne są również serwisy internetowe, które pozwalają nam na samodzielne obliczenie wysokości raty w zależności od wpisanej przez nas kwoty oraz okresu spłaty. Musimy jednak pamiętać o tym, że w tym przypadku dane pokazane przez serwis są tylko orientacyjne i wcale nie oznacza, że w rzeczywistości będziemy w stanie wziąć konkretny kredyt czy pożyczkę. Wynika to z faktu, że banki i firmy pożyczkowe dokładnie sprawdzają zdolność kredytową klientów i to od niej uzależniają udzielenie pożyczki czy kredytu oraz ich wysokość.

Najlepsza oferta z pośrednikiem kredytowym

Warto jednak zaznaczyć, że wcale nie musimy decydować się na samodzielne porównywanie ofert pożyczek i kredytów – możemy również skorzystać z pomocy ekspertów w tej dziedzinie, a mianowicie pośredników kredytowych.

Pośrednik kredytowy, który określany jest również mianem doradcy kredytowego czy brokera kredytowego, jest specjalistom w dziedzinie finansów skupionym właśnie na kredytach oraz na pożyczkach. Swoje usługi kieruje zarówno do osób indywidualnych – prywatnych, jak również do przedsiębiorców poszukujących dla siebie najlepszych ofert w bankach, a także często w pozabankowych firmach pożyczkowych.

Dzisiaj usługi pośredników kredytowych są bardzo łatwo dostępne – możemy znaleźć ich biura całkowicie przez internet. Działają nawet w mniejszych miejscowościach. Oczywiście, pośrednik pośrednikowi nierówny, dlatego warto wybrać takiego, który ma doświadczenie w swojej dziedzinie i będzie mógł zapewnić nam kompleksową i profesjonalną obsługę.

Zalety wyboru pożyczki lub kredytu z pośrednikiem kredytowym:

  • oszczędność czasu – pośrednik współpracuje z wieloma bankami i innymi instytucjami, dlatego porównuje dla klienta wiele ofert jednocześnie, pomagając mu w doborze
  • większa wygoda – nie tylko otrzymujemy porady, jak wybrać najlepszą ofertę, ale pośrednik może też przygotować za nas wniosek i złożyć go do wybranych banków i firm pożyczkowych
  • bez dodatkowych opłat – za usługi pośrednika finansowego nie płacimy dodatkowo, jego wynagrodzenie jest wypłacane przez współpracujące z nim banki i inne firmy
  • bezpieczna transakcja – dzięki wsparciu pośrednika można także podwyższyć bezpieczeństwo transakcji, może on sprawdzić umowę, a nawet stan prawny nieruchomości przy ofertach hipotecznych
  • dodatkowe porady – pośrednicy służą fachową pomocą także w skomplikowanych przypadkach, wspierając klientów w uzyskaniu najlepszej oferty
  • negocjacje w imieniu klienta – co więcej, dobry pośrednik kredytowy może także przeprowadzać negocjacje z bankami w imieniu swojego klienta

To tylko niektóre zalety związane ze skorzystaniem z usługi pośrednika kredytowego, ponieważ jest ich znacznie więcej. Nic więc dziwnego, że Polacy tak chętnie wybierają pomoc tych właśnie specjalistów – nie trzeba wtedy płacić za nią dodatkowo, co powoduje, że to korzyść zarówno dla klienta, jak i dla pośrednika.

W zależności od rodzaju kredytu czy pożyczki, pośrednik kredytowy może pomóc swojemu klientowi już w ciągu jednego spotkania albo też jego obsługa może obejmować kilka spotkań. Ten drugi przypadek dotyczy przede wszystkim kredytów hipotecznych, na przykład na zakup mieszkania czy na wybudowanie domu. W tym przypadku pośrednik zapewnia klientowi pełne wsparcie – od momentu obliczenia jego zdolności kredytowej, przez porównanie ofert i przygotowanie wniosków, a skończywszy na sygnowaniu umowy. Co ważne, można zrobić to bezpośrednio w jego biurze, dlatego nie trzeba już udawać się do placówki.

Podsumowanie

Zatem znalezienie odpowiedniej oferty pożyczki czy kredytu nie musi być dzisiaj bardzo trudne. Zarówno banki, jak i pozabankowe firmy pożyczkowe chcą, aby ich klienci mogli zaciągać pożyczki jeszcze łatwiej, dlatego wychodzą naprzeciwko ich potrzebom i oczekiwaniom. Do dyspozycji mamy szereg różnych ofert dostępnych także przez internet, gdzie możemy błyskawicznie znaleźć mnóstwo pomocnych informacji w podjęciu tej decyzji.

Jeśli zależy nam na tym, aby znaleźć idealną pożyczkę albo kredyt jeszcze łatwiej, możemy również posłużyć się w tym celu specjalnymi serwisami internetowymi zawierającymi rankingi i porównywarki. Gdy jednak zależy nam na tym, aby mieć pewność dobrego wyboru, powinniśmy pomyśleć o skorzystaniu z pomocy doradcy – pośrednika kredytowego. To on ma dostęp do najbardziej aktualnych informacji i pożyczkach i kredytach i może pomóc nam kompleksowo w znalezieniu tych najbardziej dopasowanych – szybkich, tanich i wygodnych!