wtorek, 12 czerwca 2018

W jaki sposób pośrednik kredytowy może zaoszczędzić czas i pieniądze?

Znalezienie odpowiedniego kredytu albo pożyczki może być poważnym wyzwaniem, jeśli nie wiemy, na co dokładnie zwrócić uwagę. Aby wybrać optymalną ofertę, nie trzeba jednak spędzać długich godzin na analizowaniu wszystkich dostępnych produktów finansowych – wystarczy skorzystać z pomocy dobrego pośrednika kredytowego.

Rynek pożyczek i kredytów bankowych i pozabankowych jest obecnie bardzo rozbudowany. Osoby chcące pozyskać finansowanie, zarówno na cele prywatne, jak i te związane z biznesem, mają do dyspozycji pełną gamę ofert różniących się pomiędzy sobą kosztami oraz warunkami do spełnienia. Aby dobrać odpowiednią ofertę, należy posiadać rozeznanie w branży, zatem dla kogoś, kto nie ma w tej dziedzinie doświadczenia, znalezienie dobrej pożyczki czy kredytu może być sporym problemem.

Nie musimy jednak samodzielnie wyszukiwać optymalnych ofert – możemy również skorzystać z pomocy ekspertów w tej dziedzinie, a mianowicie pośredników kredytowych. Kim dokładnie jest pośrednik kredytowy? Jakie oferuje usługi? Kiedy warto wybrać jego wsparcie? Co możemy zyskać dzięki jego pomocy?

Kim jest pośrednik kredytowy?

Pośrednikiem kredytowym, brokerem kredytowym albo też doradcą kredytowym nazywa się osobę fizyczną lub prawną, która zajmuje się wyszukiwaniem dla klientów optymalnych ofert kredytowych i pożyczkowych. Doradza, analizuje dokumentację, składa wnioski w imieniu klienta, a także negocjuje, dlatego skorzystanie z jego wsparcia jest bardzo pomocne przy poszukiwaniu najlepszych ofert.

Z usług pośrednika kredytowego możemy skorzystać w wielu różnych punktach na mapie Polski. Najczęściej działają oni w agencjach pośrednictwa kredytowego, ale prowadzą również własne biura, w których oferują klientom kompletne wsparcie przy poszukiwaniu tych najlepszych kredytów i pożyczek.

Aktualnie w każdym większym mieście możemy znaleźć pośredników kredytowych – adresy ich agencji można znaleźć bardzo łatwo przez internet. Na spotkanie z pośrednikiem kredytowym najlepiej umówić się wcześniej, ponieważ może trwać ono nawet około godziny.

Usługi oferowane przez pośrednika kredytowego

Wsparcie pośrednika kredytowego pozwala na uzyskanie odpowiedzi na niemalże wszystkie pytania związane z pożyczkami i kredytami.

Pośrednicy kierują swoje usługi do różnych klientów – osób prywatnych oraz przedsiębiorców. Pomagają w pozyskaniu pożyczek gotówkowych na dowolny cel, kredytów hipotecznych, w tym mieszkaniowych, kredytów samochodowych, inwestycyjnych oraz innych produktów finansowych.

Pośrednik kredytowy najczęściej towarzyszy swojemu klientowi w całym procesie związanym z pozyskaniem finansowania – od momentu analizy zdolności kredytowej i następnie ofert, aż do sygnowania umowy. Oczywiście, na życzenie klienta usługa pośrednictwa kredytowego może ograniczać się również do określonych czynności.

Dzięki tak szerokiemu wsparciu klient pośrednika kredytowego może nie tylko dowiedzieć się, które banki czy pozabankowe firmy pożyczkowe mogą udzielić mu najlepszych pożyczek lub kredytów, ale może również liczyć na dodatkowe korzyści wynikające z tej współpracy.

Co ważne, usługi pośrednictwa kredytowego najczęściej są darmowe – wynika to z faktu, że opłacane są one przez bank albo inną instytucję, z którą klient zawrze umowę. Nie wpływa to jednak na wyższe koszty związane z finansowaniem dla klienta – dzięki temu usługi pośrednictwa kredytowego są obecnie tak często wybierane i rekomendowane tym, którzy chcą mieć pewność najlepszej oferty.

Zalety korzystania z usług pośrednika kredytowego:

 • dostęp do informacji o najlepszych ofertach kredytowych i pożyczkowych
 • pomoc w związku z dobraniem optymalnego kredytu albo pożyczki na różne cele
 • obniżenie kosztów związanych z pożyczeniem pieniędzy
 • skrócenie czasu związanego z pozyskaniem finansowania
 • większy komfort – pośrednik kredytowy zajmuje się formalnościami
 • oszczędność czasu związana z doborem optymalnej oferty
 • zmniejszenie ryzyka dotyczącego zawarcia umowy
 • możliwość skorzystania z fachowych negocjacji
 • brak dodatkowych kosztów związanych z pośrednictwem kredytowym
 • pomoc nawet w skomplikowanych przypadkach związanych w pozyskaniem finansowania

Zatem dzięki pomocy pośrednika kredytowego klient może liczyć na szereg korzyści – współpraca z tym ekspertem niesie ze sobą nie tylko oszczędność czasu, ponieważ klient nie musi zajmować się wtedy samodzielnie wszystkimi formalnościami, ale również oszczędność pieniędzy – doradca wskaże, która oferta pozwoli na uzyskanie najniższej raty. Co więcej, możemy podwyższyć bezpieczeństwo związane z zaciągnięciem kredytu albo pożyczki.

Kiedy warto udać się do pośrednika kredytowego?

Zasadniczo do pośrednika kredytowego można udać się zawsze wtedy, gdy zależy nam na uzyskaniu wsparcia w znalezieniu dobrej oferty w bankach lub w pozabankowych firmach pożyczkowych.

Najczęściej na pomoc pośredników decydują się osoby, które chcą pozyskać kredyt hipoteczny, na przykład na zakupienie mieszkania czy na wybudowanie domu jednorodzinnego, ale też w celach biznesowych, na przykład inwestycyjnych. Kredyty tego rodzaju opiewają na sumy setek tysięcy złotych, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji należy zawsze dokładnie przeanalizować różne oferty. Nawet drobne różnice w oprocentowaniu czy wysokości prowizji wpływają znacząco na koszty kredytowania.

Oczywiście, pośrednik kredytowy jest w stanie pomóc nam również w innych przypadkach, na przykład przy pożyczkach gotówkowych, kredytach samochodowych, pełnej gamie kredytów firmowych. Co więcej, jego wsparcie możemy otrzymać również wtedy, gdy chcemy wziąć kartę kredytową albo skorzystać z kredytu w formie debetu koncie bankowym.

Jako że wsparcie pośrednika kredytowego najczęściej jest darmowe, czyli klient nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów z nim związanych, jest to bardzo atrakcyjna propozycja dla każdego zainteresowanego znalezieniem najkorzystniejszej oferty.

Pośrednictwo kredytowe – krok po kroku

Wsparcie pośrednika kredytowego najczęściej rozłożone jest na kilka spotkań – szczególnie w przypadku kredytów opiewających na wyższe sumy, ponieważ w przypadku pożyczek na mniejsze sumy doradztwo może zakończyć się na jednym spotkaniu. Wówczas konieczne jest kompleksowe sprawdzenie ofert, skompletowanie odpowiedniej dokumentacji, przygotowanie wniosków, a potem sygnowanie umowy.

Poniżej prezentujemy wszystkie etapy związane z korzystaniem z pośrednictwa kredytowego.

 1. Sprawdzenie zdolności kredytowej

Pierwsze spotkanie z pośrednikiem kredytowym najczęściej opiera się na analizie oczekiwań oraz możliwości klienta. Pośrednik kredytowy sprawdza wtedy jego zdolność kredytową, czyli określa, na jaki kredyt klient może liczyć ze swoimi obecnymi wpływami. Jeśli zdolność nie będzie wystarczająca, wówczas pośrednik może doradzić, jak ją podwyższyć.

 1. Analiza i dobór odpowiednich ofert

Po określeniu zdolności kredytowej klienta pośrednik najczęściej przystępuje do analizy ofert kredytów i pożyczek. Pośrednicy zazwyczaj współpracują z większością banków i innych instytucji finansowych na rynku, dlatego mają szybki dostęp do najciekawszych, aktualnych ofert – także tych promocyjnych.

Zatem już na pierwszym spotkaniu klient może otrzymać informacje o tym, która oferta może być dla niego najbardziej korzystna. Po zdecydowaniu się na kilka ofert pośrednik wskazuje, jakie dokumenty należy zgromadzić, aby złożyć wnioski.

 1. Zebranie dokumentacji i złożenie wniosków

Na następne spotkanie klient przynosi wskazaną dokumentację, która będzie potrzebna do przygotowania wniosków kredytowych lub pożyczkowych. Pośrednik kredytowy pomaga wtedy również w wypełnieniu dokumentów, dlatego klient nie musi zajmować się tym we własnym zakresie. Pośrednik składa dokumentację do wybranych przez klienta banków lub innych instytucji.

 1. Sygnowanie umowy

W zależności od rodzaju pożyczki czy kredytu czas związany z rozpatrywaniem wniosku wynosi od kilku godzin do kilku dni. Pośrednik w tym czasie może informować klienta o postępach związanych z rozpatrywaniem wniosku i zaprosi go do swojej agencji wtedy, gdy wnioski będą już rozpatrzone.

Wtedy klient podejmuje ostateczną decyzję związaną z pozyskaniem kredytu albo pożyczki, a potem może od razu podpisać umowę – nie ma wtedy potrzeby udawania się do placówki banku lub innej instytucji, ponieważ wszystko można załatwić bezpośrednio w biurze pośrednika.

Oprócz tego pośrednik kredytowy może również zaoferować klientom dodatkowe usługi. Zaliczają się do nich między innymi analiza umowy kredytowej albo pożyczkowej, sprawdzenie stanu prawnego nieruchomości w przypadku ofert hipotecznych, negocjacja warunków w imieniu klienta. Na pomoc doradcy można liczyć również po uzyskaniu finansowania, na przykład wtedy, gdy chcemy dokonać konsolidacji kredytów, gdy chcemy zmienić warunki kredytu czy pożyczki.

Podsumowanie

Podsumowując, pośrednictwo kredytowe to korzystna oferta, która skierowana jest do wszystkich osób zainteresowanych pozyskaniem dobrego kredytu czy pożyczki – na korzystnych warunkach i bez ponoszenia wysokich kosztów. Dzięki temu, że z pośrednictwem najczęściej nie są związane żadne dodatkowe opłaty ze strony klienta, jest to oferta szczególnie warta uwagi zarówno przy poszukiwaniu kredytów hipotecznych, jak również innych typów kredytów i pożyczek.